Zarząd
Małgorzata Mendelewska
Prezes Zarządu
Absolwentka Pedagogiki UMK w Toruniu, Studia Podyplomowe: Uniwersytet Gdański Rewalidacja Upośledzonych Umysłowo, WAT w Warszawie – Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, SGH w Warszawie – Zarządzanie Zakładem Ubezpieczeń i Kurs The Institutes For The Kursthe Institutes For The Achievement of Human Potential , Filadelfia , Usa Of Human Potential , Filadelfia , USA.
Jako Przewodnicząca koła TPD Toruniu organizowała jedne z pierwszych w Polsce Turnusów Wczesnej Interwencji dla dzieci z niepełnosprawnościami. To osoba, która nie tylko kieruje Fundacją, ale inspiruje i jest cennym źródłem wiedzy i wsparcia dla pozostałych członków Zarządu. Jest kobietą silną akceptującą siebie jaką jest. Jej wizja jest ambitna, ale także realistyczna. Kreuje inicjatywy i pomaga w realizacji misji. Jej pasją jest czytanie książek.
Kocha morze o każdej porze…
Witold Jarocki
Ekspert do spraw inwestycyjno budowlanych projektów fundacji
Absolwent Politechniki Gdańskiej. Wierzy w siebie i w biznes, który prowadzi, odnosi sukcesy, ma jasną wizję swoich celów, a przeciwności losu wykorzystuje, by rozwijać silne poczucie własnej wartości. Jako wiceprezes pełni istotną funkcję w podejmowaniu decyzji, wspiera inicjatywy jest zaangażowany w strategię funduszy, która wspiera misję Fundacji. Jest cennym źródłem wiedzy o świecie biznesu i finansów.
Pasjonat narciarstwa i żeglowania.
Włodzimierz Mendelewski
Członek Zarządu
Absolwent Pedagogiki UMK w Toruniu, Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim: Rewalidacja Upośledzonych Umysłowo, Logopedia, Emisja i higiena głosu i Kurs The Institutes For The Kursthe Institutes For The Achievement of Human Potential , Filadelfia , Usa Of Human Potential , Filadelfia , USA.
Pracował w zespole diagnostycznym Towarzystwa Autyzmu w Toruniu. Wykłada przedmiot Oligofrenologopedia na Podyplomowym Studium Logopedii oraz Emisja głosu na studiach dziennych UMK w Toruniu. Prywatną pasję śpiewaczą realizuje w toruńskim chórze „Astrolabium”.
Edyta Hermanowska
Członek Zarządu
Edyta Hermanowska, magister pedagogiki pracy socjalnej, neurologopeda, oligofrenopedagog , arteterapeuta z muzykoterapią i choreoterapią, trener Treningów Umiejętności Społecznych, trener Sensoplastyki. terapeuta Behawioralny. Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy im. prof. Jana Władysława Piltza dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Aleksandrowie Kujawskim z 27 letnim doświadczeniem pracy z osobami z niepełnosprawnościami, w tym z osobami ze spektrum zaburzeń autystycznych. Członek Powiatowej Komisji ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności w zakresie specjalności – pracownik socjalny, świadcząca specjalistyczne usługi opiekuńcze w zakresie neurologopedii i pedagogiki w ośrodkach pomocy społecznej.
W 2013r otrzymała wyróżnienie od Wojewody Kujawsko -Pomorskiego za wdrożenie innowacyjnych metod wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i dostrzeganie ich indywidualnych zdolności. W 2014r uhonorowana statuetką „Róże Burmistrza” Aleksandrowa Kujawskiego za działalność zawodową. Członek Stowarzyszenia i chórzystka zespołu Żeńskiego Cordiale Coro w Aleksandrowie Kujawskim i Astrolabium w Toruniu.
Rada
Monika Skonieczna
Przewodnicząca Rady
Założycielka Stowarzyszenia Lipnowskiego Towarzystwa Autyzmu. I jako jedyna w Fundacji ma praktyczne doświadczenie w prowadzeniu organizacji pozarządowej. To bardzo cenny nabytek, będziemy czerpać z jej doświadczeń.
- Nie ma dla niej spraw nie do załatwienia, przeszkód nie do pokonania i marzeń nie do spełnienia.
- Zawsze powtarza, że „ Kiedy dorośniesz odkryjesz, że masz dwie ręce. Jedną, aby pomóc sobie, drugą by pomagać innym” ( cyt. Audrey Hepburn).
- To osoba kreatywna, myśli i działa, wychodząc poza wyuczone schematy osiąga oryginalne i użyteczne rozwiązania.
- Posiada umiejętność oglądu problemu z różnych perspektyw. Dzięki temu potrafi poradzić sobie z zadaniem wydającym się na pierwszy rzut oka trudnym do pokonania.
- Interes społeczny przedkłada nad własny, swoje umiejętności poświęca innym ludziom…
- Monika prywatnie jest mamą bliźniąt, Edyty w spektrum autyzmu i Dominika uzdolnionego lingwistycznie. Wspólnie z mężem prowadzą gospodarstwo rolne.
- Sumienna w tym co robi. Bardzo dobrze odnajduje się w działaniach grupowych.
- Lubi czytać książki w szczególności kryminały. Bardzo sobie ceni ciszę ,a odpoczynek wybiera w miejscach z dala od zgiełku.
Oliwia Radlak
Członek Rady
Radczyni prawna specjalizująca się m. in. w zakładaniu i funkcjonowaniu fundacji. Jej pomoc w działalności naszej Fundacji przyczynia się do zachowania porządku i przejrzystości prawnej. Zapewnia, że procedury i dokumentacja są zgodne z przepisami i obowiązującymi regulacjami, co sprawia, że Fundacja właściwie realizuje swoje misje i cele. Jej zainteresowaniem zawodowym jest ochrona praw pacjenta, a prywatnie śpiew w toruńskim chórze Astrolabium.
Aneta Kurczewska-Hołtyn
Członek Rady
Aneta Kurczewska-Hołtyn z zawodu ekonomistka, prywatnie mama trzech córek, w tym dwudziestoletniej Małgosi z ZA, studentki Historii Sztuki na UMK.
Od 25 lat współpracuje ze stowarzyszeniami kultury fizycznej i sportu, kultury i ochrony dziedzictwa oraz podmiotami ekonomii społecznej, prowadząc obsługę księgową oraz pozyskując granty i dotacje.
Od 5 lat przedstawicielka stowarzyszenia „Kuźnia talentów. Peron 9 i 3/4 ” z Aleksandrowa Kujawskiego, organizującego nieszablonowe działania promujące lokalną historię .
Pasjonatka pieszych spacerów, kajaków i literatury ; zodiakalny Baran , który nigdy nie odpuszcza, gdy widzi sens działania.
Elżbieta Hołtyn
Członek Rady
Jest matką 48 – letniego Marka, syna z autyzmem.
Przez wiele lat wraz z grupą rodziców działała w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci – Koło Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Aleksandrowie Kujawskim.
Wskutek tych działań powstał Środowiskowy Dom Samopomocy w Aleksandrowie Kujawskim, dzięki któremu rodzice zyskują kilka godzin odpoczynku od ciągłej opieki nad dorosłymi, niesamodzielnymi dziećmi.
Uwielbia pracę w ogrodzie, dobrą lekturę, film i teatr oraz spotkania z rodziną i przyjaciółmi, które przynoszą choć chwilę wytchnienia od codziennych rodzicielskich obowiązków.
Lidia Mrozińska
Członek Rady
Lidia Mrozińska, mama dorosłego Piotra z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu. Opieka nad nim niestety pochłania bardzo dużo czasu, przez co nie ma możliwości spełniania swoich marzeń ani pielęgnowania przyjaźni. Poprzez działalność w Fundacji pragnie pomóc i dodać otuchy osobom będących w podobnej sytuacji.
Sławomir Białek
Członek Rady
Absolwent UMK w Toruniu, Wydział Prawa i Administracji, kierunek administracja. Działał aktywnie w Zarządzie Towarzystwa Autyzmu w Toruniu. Jako mieszkaniec Inowrocławia przez kilka kadencji był członkiem Rady Nadzorczej i Rady Osiedla Rąbin Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu. Sprawy osób z niepełnosprawnościami są mu szczególnie bliskie. Lubi pomagać osobom potrzebującym. Interesuje go muzyka, taniec i filmy o tematyce historycznej.
Małgorzata Zalewska
Członek Rady
Małgorzata Zalewska jest osobą z bogatym doświadczeniem w pracy na rzecz osób z autyzmem, zdobytym jako wiceprezes Lipnowskiego Towarzystwa Autyzmu. Jej najważniejsze cechy to kreatywność, komunikatywność, elastyczność i konsekwencja, które pozwalają skutecznie realizować ambitne projekty. Uwielbia czytać książki, dzięki którym stale rozwija swoją wiedzę i czerpie inspiracje. Potrafi znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji, tworząc coś wartościowego z pozornie niczego. Jej działania zawsze są przemyślane i skierowane na osiąganie zamierzonych celów.
Jej życiowe motto brzmi:
„Nie ma rzeczy niemożliwych – są tylko te, które jeszcze nie zostały zrobione.”